Diam Weim - výmarský ohař

CIB, CIE, GCh. FASHION FAD SIRIUS NOVA „U“

Výmarský ohař CIB, CIE, GCh. FASHION FAD SIRIUS NOVA „U“
CHOVNÁ FENA
Datum narození: 12.1.2008
Otec: ICh. SIREVA DRAKE (Imp. UK)
Matka: Ajda z Honsova Sadu

Výmarský ohař CIB, CIE, GCh. FASHION FAD SIRIUS NOVA „U“ Výmarský ohař CIB, CIE, GCh. FASHION FAD SIRIUS NOVA „U“
ZKOUŠKY:
ZV I. cena, 3.místo
PZ I. cena
LZ I.cena, 2.místo
VZ I.cena

VÝSTAVY:
Junior Šampion Německa
Junior Šampion Slovenska
Šampion Česka
Šampion Slovenska
Šampion Německa
Grand Šampion Slovenska
Interšampion C.I.B.
Mnohokrát BOB, CACIB, Národní Vítěz, JBIG, r.JBIG, r.BIG, BIG 3, BIG 4


Fergie je nejen můj první ohař, ale i můj úplně první pes. Právě s ní se začal psát můj příběh po boku tohoto úžasného plemene a právě s ní jsme zažila všechna svá psí a ohaří „poprvé“ a nemohla jsem mít lepší učitelku, než právě ji. Fergie je pes, kterého má člověk, pokud má štěstí, jednou za život. Miluji všechny své psi, ale ona pro mě bude vždy výjimečná. Pro svoji povahu, svoji bezproblémovost, pro to, jaká je chápavá. Její oddanost a věrnost se dá těžko popsat slovy. A stejná je i moje oddanost vůči ní. Přála bych si, aby byl psí život věčný…

Fergie přivedla na svět dva krásné vrhy, vrh „A“ a „B“. Více informací o jejich potomcích najdete zde.

Fergie má za sebou velmi úspěšnou výstavní i pracovní kariéru. Na poli výstavním dosáhla mnoha krásných úspěchů, je Junior Šampionkou Německa, Slovenska, Šampionkou Česka , Slovenska a Německa, může se pyšnit titulem Grand Šampion Slovenska. Mnohokrát získala titul BOB, nejlepší jedinec plemene, Nejlepší mladý plemene - JBOB. Mnohokrát se umístila i v závěrečných soutěžích ve skupině VII. FCI. Má mnoho titulů CACIB a Národní vítěz. Stala se také Vítězem mladých Německa a i Nejkrásnějším mladým jedincem skupiny VII. FCI.Fergie je fenka silné kostry, stříbřité barvy, elegantní a harmonická. Na první pohled vždy zaujala krásnou, výraznou hlavou s velmi osobitým výrazem. Má výborně utvářený hluboký hrudník, korektní předhrudí a perfektní rovný hřbet. Má vynikající horní i spodní linii. Fergie od mala vynikala naprosto bezproblémovou a nekonfliktní povahou. Je učenlivá, poslušná. Naprosto klidná ve společnosti další psů, miluje děti.
Fergie je velice platná v lovecké praxi. Je to lovec každým coulem a ani s přibývajícím věkem ji její lovecká chuť neopouští. V mládí vždycky vynikala prací v poli, hledáním ve stylu, obrovskou chutí vyhledat zvěř a krásným, pevným vystavením, které předává na své potomky, stejně jako vynikající vlohy pro polní práci. Má výtečný nos. Je hlasitá na čerstvé stopě. Spolehlivě aportuje pernatou i srstnatou zvěř.S Ferginkou jsme spolu absolvovaly Zkoušky Vloh, Podzimní zkoušky, Lesní zkoušky a zkoušky Všestranné. Všechny zkoušky v I. ceně a ve vysokých bodech. Fergie je velmi vlohová fenka, výborné výsledky jsou převážně její zásluha.
Po složení všech uvedených zkoušek si Fergie začala užívat honů, každý rok trávíme podzim a zimu hlavně v Bažantnici Konopiště, kde to Fergie miluje.

Po jejích dvou vrzích mohu s radostí říci, že její potomci ji následují v jejích šlépějích. Obzvlášť pak potomci z „A“ vrhu, kde se dva z nich, Atrey a Heaven stali nejúspěšnějšími výmarskými ohaři poslední let, z pohledu výstavních a i pracovních úspěchů. Naplnily tak na více než 100% mé chovatelské představy a jsme na jejich úspěchy velmi hrdá! Více informací o úspěších odchovánků se dozvíte zde.Fergie mi ve všech ohledech splnila všechna očekávání a sny. Je ztělesněním ohaře ve všech ohledech. Právě díky ní jsem tomuto plemeni propadla. Je to můj nejvěrnější přítel, kterého už nikdy nikdo nenahradí.

Mgr. Veronika Šlamborová
veronika@diamweim.com
Tel.: 792 330 050

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

  NÁVŠTĚV