Diam Weim - výmarský ohař

NOVINKY

19.6.2017 MÁME VOLNÉHO PEJSKA - JIŽ K ODBĚRU

Pejsek je velmi nadějného exteriéru a veselé povahy, v případě zájmu mě kontaktujte.

28.5.2017 ŠTĚNÁTKŮM BUDE 5 TÝDNŮ

Našim miminkům bude v neděli 5 týdnů. Všechna jsou krásně stříbrná, užívají si pobyt na zahradě a jsou velmi vyrovnaná. Stále je možnost rezervovat si pejska z tohoto vyjímečného spojení!!!
V případě zájmu mě kontaktujte.


MÁME ŠTĚŃÁTKA

Narodilo se nám 7 krásných štěňátek v poměru 6 kluků a jedna fenečka. Máme volné pouze 2 KLUKY!
V případě zájmu o bližší informace mě kontaktujte.

!NA JARO 2017 PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA!

NÁVŠTĚVA ŠTĚŃÁTEK NAŠEHO MAVERICKA

O víkendu nás navštívila krásná dcera Mava z Chov. stanice Řevnické Tornádo - Bella. Je to moc hezká, perspektivní fenka. Trošku jsem pocvičili a užili jsme si krásný slunný den :). V něděli pak přijel na první cvičení syn Vesper a Mava - Eye of The Tiger alias Enzo. Z Enza roste opravdu krásný pes, v létě se bude se svými páníčky stěhovat domů do Litvy, kde doufáme, že se třeba zúčastní i výstav.
Zatím jsou všechni Maverickovi potomci velmi pěkného exteriéru, mají silné kostry a velmi pěkné hlavy. Dobré povahy a jak je vidět, mají i dobré lovecké vlohy. Mám z nich všech velikou radost!

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRATISLAVA

Minulý víkend jsme se zúčastnili s Diem - Dio The Magic boy of DW- Národní výstavy v Bratislavě. Dio se představil ve třídě mladých, kde získal od pana rozhodčího J. Jursy známku V1, CAJC, dále pak titul Nejlepší mladý plemene a Vítěz mladých Slovenska a také titul BOS.
Z Dia máme zatím velkou radost, vrh "D" naplnil do puntíku veškerá má očekávání. Kromě výstav začal již také s loveckým výcvikem, tak uvidíme, jak mu to půjde na poli pracovním.

REY VOK ROKU 2016 A VÍTĚZ SKUPINY VII FCI

Loňská výstavní sezona znamena velký úspěch pro Reye - BISS BIS r WW Atrey Forever Hero of DiamWeim, který se i letos stal NEJÚSPĚŠNĚJŠÍM VÝMARSKÝM OHAŘEM ROKU 2016 a tentokrát přidal i velmi cenné vítězství ve skupině VII FCI a stal se NEJŮSPĚŠNĚJŠÍM OHAŘEM V TABULCE BODOVÁNÍ TOP DOG V ROCE 2016! Je to opravdu krásné a řekla bych, že i zasloužené zakončení výstavní kariéry, o které se málokomu může snít. Výčet společných úspěchů Mirka a Reye je fenomenální, i proto, že ho tvoří kombinace nejen výstavních, ale i skvělých pracovních úspěchů Reye, které z něj již teď, v čase jeho života, dělají legendu. Když jsem pro tohoto psa, který v porodní bedně dostal červenou mašličku, hledala nějaké přízvisko a nakonec vybrala FOREVER HERO(věčný hrdina), netušila jsem, jak příznačné jednou jeho jméno bude. Rey je jednoznačně nejúspěšnější a nejvýraznější psí osobnost v mém chovu a jsme ráda, že jsem ho tenkrát svěřila právě Mirkovi a že spolu dokázali tolik!

DIO THE MAGIC BOY of DIAMWEIM -"DIO"

V sobotu 7.1.2017 jsme vyrazili na Hanáckou výstavu do Brna.
Ve třídě mladých nastoupil DIO, syn našeho Mavericka a Heaven, který v konkurenci 4 psů získal ocenenění V, CAJC a započal tak Českého JUNIOR ŠAMPIONA. Je to již jeho druhý započatý JCh, vedlo se velmi dobře také na konci roku v polském Walzbrychu, kde také získal ocenění V1, CAJC a i zde započal Junior Šampiona. Dio vyrostl ve velmi nadějného psa skvělé povahy, máme z něj radost!


DIO THE MAGIC BOY of DIAMWEIM

POTOMCI NAŠEHO MAVERICKA

V chovatelské stanici ŘEVNICKÉ TORNÁDO se na začátku listopadu narodilo 8 krásných štěňátek v poměru 5 kluků a 3 holčičky. Na štěňátka jsme se opět byli osobně podívat a musíme uznat, že se Agatě a Mavovi moc povedla!
Maverick je zatím otcem 4 vrhů v ČR, všechna štěňátka po něm jsou velmi slibného exteriéru, předává velmi pěkné hlavy, silnou kostru, velmi pěknou barvu a dobré povahy. Někteří již dosahují prvních výstavních úspěchů a dělají radost nejen svým majitelům, ale i nám! Těšíme se na další potomky po něm :).

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA MAJÍ NOVÉ, SKVĚLÉ DOMOVY

Všechna naše "E" miminka mají nové domovy. Tentokrát se sešla extrémně fajn parta lidí a už se moc těším, až se budeme všichni společně potkávat, ať na výcvikových akcích nebo jen tak:). Ať Vám všem malí diamantíci přinesou kupu radosti a štěstí.
A pro Ty, na které se štěňátko nedostalo, máme dobrou zprávu:). Na jaro 2017 plánuje vrh po naší mimořádné Heaven - více informací již brzy!

výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně Eli, Eli, Elliot, Elliot, Everret

4.1.2017 !MÁME VOLNÉHO KRÁSNÉHO PEJSKA!

Máme k odběru pejska špičkového exteriéru, velmi milé povahy. Pejsek je vhodný na výstavy, lovecký výcvik, ale i jako společník do rodiny.
V případě zájmu mě kontaktujte.

výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně

16.12.2016 ŠTĚŇÁTKŮM JE 5 TÝDNŮ A ROSTOU JAKO Z VODY

Náš Vrh "E" je na světě 5 týdnů. Štěňátka už poznávají svět za porodní bednou a mají se velmi čile k životu.
MÁME VOLNÉHO JEDNOHO PEJSKA PRVOTŘÍDNÍHO EXTERIÉRU!
V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat.

 výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně výmarský ohař štěně

11.11.2016 MÁME ŠTĚŇÁTKA VÝMARSKÝCH OHAŘŮ!!!

Dne 11.11. přišel na svět vrh "E" of DiamWeim. Vesper a Maverickovi se narodilo 9 štěňátek v poměru 5 pejsků a 4 fenky. Všechna štěňátka se mají čile k světu, rostou a krásně přibývají. Vesper je vzorná máma.
Z tohoto vrhu máme volné pouze 2 pejsky!!! V případě zájmu mě kontaktujte.

10.10.2016 ŠTĚŇÁTKA VÝMARSKÝCH OHAŘŮ JSOU NA CESTĚ

V prvním listopadovém týdnu očekáváme narození štěňátek výmarských ohařů.
Více informací v sekci štěňátka výmarských ohařů.

29.8.2016 PLÁNUJEME VRH E

MEMORIÁL ROBERTA JAKOUBKA, TŘEBOŇ
MEZINÁRODNÍ VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ SE ZADÁVÁNÍM TITULŮ CACIT, CACT

Prodloužený víkend 5-7.8.2016 jsme strávili v Třeboni, kde jsme se s naší Heaven zúčastnili Mezinárodních všestranných zkoušek se zadáváním titulu CACIT a CACT, pořádaných klubem KCHVO, při příležitosti 50.vyroci založení klubu. Tyto všestranné zkoušky jsou vrcholnou soutěží, která se koná pouze jednou za 5 let.
Na MRJ startovala také Angie RoyalSplendour of DW a s 19kou Atrey Forever Hero of DW. Rey zkoušky úspěšně dokončil, Angie bohužel chybělo více zkouškového štěstí.
Musím říct, ze mě cela akce velmi příjemně překvapila, ať už to bylo posuzováni rozhodčích, velmi pěkné prostředí a terény, tak i celková atmosféra a dění po zkouškách bylo moc fajn.
Ke zkouškám v pátek ráno nastoupilo 22 psů, z toho 10 zahraničních.
Číslo losu 16 nám přisoudilo, že budeme začínat práci v lese.
Až na jedinou trojku z ohrádky Heaven les "vyčtyřkovala".V sobotu jsme začínali malým polem, pokračovali vodou a cele zkoušky jsme končili práci na velkém poli. Malé pole bylo ve 4kach,ovšem díky 2 z rákosí a ochoty jsme na vodě spadli do II.ceny. Na velkém poli Heaven i přesto, že to byla její úplně poslední disciplína po 2 náročných dnech, předvedla velmi pěknou práci a mohli jsme si tak vyslechnout slova chvály od rozhodčích. Moc děkujeme!!!
Celkově na velkém poli po oba dva dny hodně psu buďto obdrželo známku nula - většinou z klidu, nebo je známky katapultovaly většinou do III.ceny.
MRJ dokončilo 12 psů, z toho v I.ceně pouze vítěz Milan Kazda s Pepem,4 ve II.ceně a 7 ve III.ceně. Už dlouho nepamatuji VZ, kde by pouze jeden pes dokončil v I.ceně. I to je důkaz, že zkoušky byly opravdu náročné.
Heaven dokončila tento memoriál na celkovém 4.mistě, v II.ceně a se 463 body. Přáli jsme si zkoušky dojít v ceně a 4.misto je naprosto parádní výsledek! Heaven ve svých 5 letech zakončila svou zkouškovou kariéru s gracií a cti sobě vlastní. Tyto zkoušky navíc zvládla téměř bez přípravy. Před 5 lety jsme na teto soutěži měla startovat s její mámou Fergie, ale bohužel jsme tenkrát neprošly přes veterinární přejímku. O to větší je radost, že Heaven uspěla!
Rey s Mirkem kvůli limitní známce na poli došli ve III.ceně, ale došli! Byl to opravdu pěkný zkouškový víkend. Moc gratuluju všem, kteří uspěli!
Heaven


Heaven


Atrey Forever Hero of DW

STŘEDOEVROPSKÁ KLUBOVÁ VÝSTAVA TŘEBOŇ

V neděli oslavy 50.vÝroČÍ založení klubu VOK pokračovaly Středoevropskou Klubovou výstavou.
Za DiamWeim byli přihlášeni:
Psi třída dorostu: Dio The Magic Boy of DW - VN2
Psi třída vítězů: Atrey Forever Hero of DW - V4/6
Feny třída vítězů: Angie Royal Spledour of DW - V1, CAC
feny třída vítězů: Almost Heaven of DW - VD

Naše Heaven tak zakončila svou kariéru ve výstavním kruhu svým prvním a posledním VD. Nemá dostatečně bílý chrup, málo chlupaté břicho a hlavu jako pes. Tak pravil pan rozhodčí, německý poradce chovu VOK.
V závěrečných soutěžích jsme měli přihlášeny soutěž párů a chovatelskou skupinu. V obou dvou soutěžích jsme v konkurenci zvítězili! Heaven a Rey získali již po několikáté titul NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR VÝSTAVY. Moje radost byla velká, je to pro ně jejich poslední společné vítězství.
I titulu NEJLEPŠÍ CHOVATELSKÁ SKUPINA si vážím úplně stejně a děkuji panu rozhodčímu MVDr.Šimkovi za všechna ocenění, která Reyovi a Heaven za jejich výstavní kariéry zadal, každého jednoho si moc ceníme!!!!


Nejlepší chovatelská skupina


Nejlepší pár výstavy


Atrey Forever Hero of DW

KRÁSNÁ ŠTĚŃÁTKA PO MAVERICKOVI

V chovatelské stanici Dreiborn Rock se 25.6. narodilo 7 krásných štěňátek v poměru 4 pejsci a 3 fenečky. Na štěňátka jsme se byli minulý týden osobně podívat a musím uznat, že se opravdu mimořádně vyvedla. Je to krásný a vyrovnaný vrh. Jeden krásný silný, stříbrný pejsek je ještě k mání, v případě zájmu kontaktujte chovatelku Petru Rejholdovou, www.dreibornrock.cz.


31.7.2016 NAŠIM DIAM WEIM „DÉČKŮM“ BYLO 6.MĚSÍCŮ

Štěnátka z našeho posledního vrhu po Heaven a Maverickovi moc hezky rostou a nedávno jim bylo už půl roku. Jsem moc ráda, že alespoň některá z nich celkem často vídáme. Mohu tak sledovat, že zatím plním tento vrh veškerá očekávání, která jsem do něj vložila. Laylee – Destiny´s Child of DW u nás byla 3 týdny na prázdninách a moc jsme si ní užili. Její brácha Dio je u nás taky skoro víc než doma a už s ním pomalu začínáme s loveckým výcvikem.
Těšíme se na další štěňátka!


Destiny's Child, 6 měsíců


Dio, 6 měsíců

18.6.2016 INTERCANIS BRNO

S naší Heaven jsem se poprvé po štěňátkách vydali na výstavu do Brna. Přihlášený byl i Dio – Dio The Magic Boy of Diam Weim, z našeho posledního vrhu právě po Heaven a Maverickovi.
Dio nastoupil ve třídě dorostu, kde v konkurenci tří pejsků získal známku VN1 a moc hezký posudek od pana rozhodčího Fr. Šimka.
Ve třídě čestné nastoupil Rey, získal titul Vítěz třídy čestné a v závěrečných soutěžích ještě BIS tříd čestných!
Heaven ve třídě šampionů získala ocenění V1/2, CAC a r.CACIB.
V závěrečných soutěžích pak s bráchou Reyem již po nekolikáté získali nejvyšší ocenění v párových soutěžích – NEJKRÁSNĚJŠÍ PÁR MEZINÁRODNÍ VÝSTAVY! Byla to úspěšná sobota.

11.6.2016 REY – ATREY FOREVER HERO OF DIAM WEIM – BEST IN SHOW
NÁRODNÍ VÝSTAVA KLATOVY!

Minulý víkend se opět nesl v neskutečném duchu! V sobotu a v neděli se konaly dvě mezinárodní výstavy ve slovenské Nitře. Naše barvy tentokrát reprezentovala Lolla, která si v sobotu v kruhu vyběhala ve třídě šampionů V1, CAC, r. CACIB a dokončila tím Slovenského šampiona krásy. V neděli pak přidala ještě V1, CAC a započala tak slovenského Grand Šampiona. Moc gratulujeme!
Ani český výstavní svět nelenil a v Klatovech se konala Národní výstava psů všech plemen. Rey nastoupil v sobotu ve třídě šampionů a od paní rozhodčí Lenky Fialové získal ocenění V1, CAC,Národní vítěz a vítěz plemene BOB! V závěrečných soutěžích si Rey vyběhal ve skupině VII FCI titul BIG – nejlepší jedinec skupiny ohařů, kterou posuzoval pan rozhodčí Miloslav Václavík. Díky tomuto titulu Rey nastoupil do závěrečného kola,kde se rozhodovalo o celkovém a jediném vítězi výstavního dne. Soutěž BEST OF DAY (BOD) posuzovala paní rozhodčí Iveta Nováková a jako vítěze ze všech nejkrásnějších jedinců jednotlivých skupin vybrala REYE!!!!! Vítězem sobotního klání se tedy stal tedy opět náš odchovánek Rey. Mirek s rodinou si tedy museli prodloužit svůj pobyt na západě Čech až do neděle, kdy se rozhodovalo o ABSOLUTNÍM VÍTĚZI VÝSTAVY V KLATOVECH. Od pana Václavíka Rey získal to nejvyšší ocenění – TITUL VÍTĚZ VÝSTAVY - BEST IN SHOW! Je to už druhý BIS pro Mirka a Reye. Je to úspěch a vítězství, ke kterému vede dlouhá cesta. Hruď chovatele se dme pýchou, když jedinec z jeho chovu dosahuje takových úspěchů. Jsem moc ráda, že Rey s Mirkem se dlouhodobě drží na špičce mezi Výmary a držím jim moc palce, ať se jim daří i nadále. Jsou totiž opravdu skvělá dvojka.

NÁŠ MAVERICK ČEKÁ DALŠÍ ŠTĚŇÁTKA

Mám velkou radost, že březost krásné nevěsty Daphne Shefis alias Fridy byla potvrzena a v chovatelské stanici Dreiborn Rock očekávají každým dnem narození štěňátek vrhu „A“. V případě zájmu o štěňátko neváhejte kontaktovat chovatelku Petru Rejholdovou.

27.5. 2016 – ÚSPĚŠNÁ SOBOTA PRO ODCHOVÁNKY DIAM WEIM

Sobota pro nás byla úspěšná jak po pracovní, tak i výstavní stránce. S naší Vesper jsem se zúčastnili Podzimních zkoušek se zadáváním titulu CACT, pořádaných klubem Krátkosrstý ohař a Vesper tyto zkoušky pod mým vedením úspěšně zvládla, dokončila je v I. ceně, na celkové 4.místě s 273b/300 a známkou z nosu 4. Na těchto zkouškách startovala i Lolla, která skončila na krásném 2.místě s 282 body. Jak Vesper tak Lolla tímto splnily poslední podmínku chovnosti a obě se staly CHOVNÝMI FENAMI!
Na poli výstavním naše barvy na Mezinárodní výstavě v Litoměřicích reprezentoval REY.
Rey nastoupil ve třídě šampionů a od rozhodčího P. Buby si odnesl hodnocení V1, CAC, Národní vítěz a BOS – Gratulujeme!

ŠTĚŇÁTKŮM Z VRHU „D“ BUDOU 3 MĚSÍCE

Všechna miminka z našeho posledního vrhu po Heaven a Maverickovi si užívají ve svých nových domovech. Jsem moc ráda, že i tentokrát se nám podařilo najít všem skvělé páníčky.
Všechna štěňátka mají velmi veselé povahy a slibný exteriér. Jsem ráda, že alespoň některá z nich máme možnost vídat.


Dio

Mia
 Dio

BISS BIS R.WW 13 ATREY FOREVER HERO OF DIAMWEIM „U“

Máme velikou radost, že naše hvězda REY se i letos probojoval díky svému výsledku na všestranných zkouškách na Nominační soutěž Memoriálu R. Knolla! Držím palce, aby se klukům i letos podařilo nominacemi úspěšně projít a startovat tak na Memoriálu R. Knolla! Hodně štěstí, 7.5. na vás budeme myslet!

MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA ČESKÉ BUDĚJOVICE 23.4.2016

Rrozhodčí Lenka Fialová (ČR)
Minulý víkend byl opět ve výstavním duchu. Naše barvy opět vzorně reprezentoval Rey a ještě Angie. Angie si ve třídě šampionů vyběhala V1, CAC, CACIB, BOS a Rey se už na třetí výstavě v řadě stal vítězem plemene BOB a ještě přidal umístění ve skupině FCI VII, kdy se mezi velmi početně obsazenou skupinou ohařů probojoval na 4. Místo – BIG 4. Rey zatím letos kromě nejlepšího jedince plemene vždy získal i pěkné ocenění mezi dalšími ohaři, moc gratuluju a těším se na vaši letošní sezonu ?.

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ OSTRAVA 9.4.2016

Rozhodčí Vlado Piskay (SK)
První dubnový víkend se konala výstava v Ostravě, kde měl DIAMWEIM tým 2 zástupce. Lollu a Reye. Oběma se dařilo. Lolla nastoupila ve třídě pracovní, kde získala ocenění V1, CAC a dokončila tak další šampionát a stala se ŠAMPIONKOU ČR. Gratulace, holky!
Rey s Mirkem se prezentovali ve třídě Šampionů, kde v konkurenci dalších šampionů získali V1, CAC, NV, BOB, a r.BIG!!! Moc moc gratuluju!

ŠTĚŇÁTKŮM BYLY 3 TÝDNY

Utíká to opravdu rychle a našim malým diamantům z vrhu „D“ už byly 3.týdny. Všichni krásně rostou a máma Heaven se o ně vzorně stará. Mají za sebou první odčervení a první příkrmy, a že jim chutná!
Brzy přidáme do jejich složek jména a další fotky.

16.2.2016 UŽ JE TO ROK, CO SE PŘIŠEL NA SVĚT VRH „C“ OF DIAM WEIM

16.2. oslavil svoje 1. Narozeniny Colby The Fighter of DiamWeim. Colbík si užívá spokojeného života se svojí mámou Amber a vyrostl už v pořádného psa. Všechno nejlepší, Colby!

8.2.2016 VÍTEJTE NA NAŠICH NOVÝCH STRÁNKÁCH

Mám velkou radost, že se Vás mohu uvítat na našich nových stránkách, věříme, že se Vám budou líbit a že zde najdete vše, co Vás bude zajímat.
Váš Diam Weim team

MÁME ŠTĚNÁTKA - NARODIL SE NÁM VRH „D“

31.ledna 2016 přišel na svět náš dlouho očekávaný vrh „D“. Heaven i štěňátka se mají k světu a krásně prospívají. Více informací nalezete v sekci „Štěňátka“.
Všechna štěňátka z tohoto vrhu již mají své budoucí majitele. Pokud byste měli zájem o štěňátko z naší chovatelské stanice, na léto 2016 plánujeme další zajímavý vrh. Pro více informací mě neváhejte kontaktovat.

ŠAMPION ŠAMPIONŮ 2015 – TOP HOTEL Praha

Předposlední lednový víkend se konala v pražském Top Hotelu hezká výstavní akce, které se již každoročně účastníme – ŠAMPION ŠAMPIONŮ. Letos jsem měli tři želízka v ohni, Reye – Atrey Forever Hero of DiamWeim, Loolu - Born to be my Lolla of DiamWeim a Angie – Angie Royal Splendour of DiamWeim. Všem to v kruhu moc slušelo, nicméně porazit našeho „krále“ Reye, je těžký oříšek. Rey se nakonec stal vítězem plemene BOB ze 7 nastoupených Výmarských šampionů a v odpoledním gala klání pak přidal nádherný úspěch ve skupině ohařů, kde ve velmi kvalitní konkurenci obsadil krásné 3. Místo!!! Reyovi se tento výsledek podařil již třetí sezonu za sebou!

NÁRODNÍ VÝSTAVA PSŮ BRNO 9.1.2016

První letošní výstava dopadla pro DiamWeim jak nejlépe mohla. Naše barvy hájil Rey a dopadl výborně.
Psi třída vítězů, rozhodčí V. Piskay (SK) – 44 VOK
ATREY FOREVER HERO OF DIAMWEIM – V1/4, CAC, Národní vítěz, BOB, BIG 1 – Vítěz skupiny VII. FCI
Rey po delší výstavní pauze ukázal, že ve výstavním kruhu mu to stále sluší a postavil se rovnou na ten nevyšší post. Mirkovi moc gratuluji!

Mgr. Veronika Šlamborová
veronika@diamweim.com
Tel.: 792 330 050

Vytvořila cernohubova.com - tvorba webů pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

  NÁVŠTĚV